Ваше місто
Вибрати
Безкоштовно по Україні

10 причин
купувати у нас

 • Актуальні статуси товарів
 • Ми знаємо більше за інших про товари для хобі
 • У нас кваліфіковані фахівці
 • Ми перевіряємо якість товарів
 • Витратні матеріали завжди в наявності
 • Сервісне обслуговування
 • Готові рішення для хобі
 • Програма навчання
 • Відповідальний підхід
 • Знижки для постійних клієнтів

Який пульт керування обрати?

Який пульт керування обрати?

Шість років тому на нашому сайті вже опублікована стаття з рекомендаціями по вибору апаратури керування. Та технології не стоять на місці і наразі дещо з тієї статті стало неактуальним. Тому вирішили зробити міні-шпаргалку для користувачів, в якій зібрали найпопулярніші моделі пультів від різних виробників.

Для статті обрали джойстикові пульти, котрі переважно використовуються для авіамоделей і мультикоптерів.

Модулі для дальних польотів

Який пульт керування обрати?

Внутрішні модулі. Найбільш поширені:

 • ELRS
 • 4in1
 • CC2500
 • Frsky d8 та d16
 • TBS tracer
 • Crossfire

Детально зупинятись на кожному з них не будемо, бо в цьому розділі вже є кілька статей присвячених цим протоколам. Зазначимо що ELRS і Crossfire наразі є найбільш популярними і прогресивними, інші більш застарілі, хоча і мають свої переваги.

JR Module бувають двох розмірів

Якщо для вас важлива дальність сигналу, обов’язково слід звернути увагу на модуль передачі. Є два типи: внутрішній (він же вбудований) і зовнішній - той, що вставляється в спеціально відведений роз’єм. Також варто зазначити що зовнішні модулі - JR Module - мають два типорозміри. Тому це важливо!

JR Micro та JR Nano

Який пульт керування обрати?

По суті модулі відрізняються лише розмірами, функціонал приблизно однаковий. Найбільш поширені JR Micro, тому при підборі у вас не повинно з’явитись проблем з його пошуком.

JR Nano серед переваг мають менший розмір, проте менше пультів з роз’ємами для них.

Дисплей для виводу основної інформації

Наразі майже всі сучасні пульти оснащено екранами. Їх розмір та функції переважно залежать від вартості та розміру девайсу. Вони відрізняються не тільки розмірами, а і технологією виготовлення: OLED, сенсорні або РК.
Більш компактні пульти типу геймпадів частіше мають монохромні невелички дісплеї, або не мають їх зовсім.
Ну і логічно - чим більше розмір апаратури керування, тим більший дисплей вона зможе вмістити.

Для чого він взагалі потрібен? Екран необхідний для виводу основної інформації про розташування, швидкість та технічні дані моделі (стан акумулятора, якість сигналу). На деякі дисплеї можна вивести навіть карти і подивитись де знаходиться ваш літак або дрон.

Також наявність дисплею говорить про те що в пульті вбудовано операційну систему з відкритим кодом.

Важливі характеристики

Коротко про важливе. В цій частині статті розкажемо на що варто звернути увагу при виборі.

Ергономіка і стіки

Ергономіка не менш важлива за функціонал. Особливо якщо обираєте контролер для літака. В цьому випадку зверніть увагу на моделі з сучасними гімбалами на датчиках Холла. Та і взагалі рекомендуємо уникати стіків на потенціометрах - це вже застарілі опції.

Зазвичай менші стіки мають менший хід і навпаки.

До ергономічних показників також можна віднести форм-фактор контролера: класичні прямокутної форми та у вигляді геймпадів. Останні підійдуть для початківців або для керування в полі, коли важлива компактність і їх зручно брати з собою. Перевага - зручність користування.

Прямокутні більші за габаритами і при транспортуванні (особливо в чохлі) займають майже вдвічі більше місця. Проте мають більші за розміром екрани і стіки та більшу кількість перемикачів та інших тумблерів. Серед пультів такого форм-фактору також можна обрати компактні моделі.

Кріплення для ремінця - зручно і його наявність іде в плюси.

Чим більше перемикачів - тим краще. Хоча для керування більшістю FPV дронами це не так важливо.

Живлення

Більшість апаратур керування працюють від стандартних 18650 акумуляторів або мають вбудовані батареї певної ємкості.

Якщо розмір відсіку дозволяє можна використовувати збірку з двох 21700 акумуляторів або підходящу за розміром батарею.

Всі запчастини для пультів керування можна знайти в цій категорії.

Популярні моделі контролерів. Коротко і ясно

Frsky

Тут все просто, сучасні контролери Frsky мають відмінну якість і найкращі відгуку від покупців. Вони надійні і мають добротну збірку. Єдиним недоліком можна зазначити, що деякі моделі не мають можливості роботи з TBS Crossfire TX. Та це вирішується інвертором.

Топові моделі - Taranis X9DP і Taranis Q X7.

Який пульт керування обрати?

Більш детально поговоримо про флагманів TBS та Radiomaster.

Radiomaster

У Radiomaster існує безліч версій з різними внутрішніми модулями, такими як ELRS, 4in1, або CC2500. Рекомендуємо обирати ELRS, оскільки 4in1 та CC2500 наразі потроху втрачають актуальність. До того ж ELRS можна також використовувати для ретрансляції сигналу.

Який пульт керування обрати?

Отже, Radiomaster TX 12 II – відмінна апаратура з оптимальним співвідношенням ціни та якості. Вона відрізняється стабільними стіками та добре збудованим корпусом. Також має JR Micro. Ви зможете насолоджуватись великою кількістю тумблерів та кнопок. Усім, хто використовує механізм опускання камери, сподобаються два наявні слайдера. Ця апаратура компактна та займає мало місця, що робить її ідеальним вибором для пілотування дронів. Детальний огляд за цим посиланням.

Який пульт керування обрати?

Основний конкурент серед представників цього бренду - Radiomaster Zorro - це певна копія Radiomaster TX 12 II, проте в іншому форм-факторі і з JR nano. Можливо, складніше знайти зовнішній модуль для цієї моделі. Щодо розміру самого пульта, він майже не відрізняється від TX 12. Враховуючи це краще придбати TX 12, оскільки в нього є повноцінний і більш розповсюджений JR-роз’єм.

Який пульт керування обрати?

Radiomaster Boxer - чудова апаратура по співвідношенню якість/ціна/розмір. Контролер має достатньо тумблерів і кнопок. Також встановлені більші стіки, на яких зручніше навчатися, ніж на Radiomaster TX 12 II. Крім того, стіки можна налаштовувати під свої потреби без розбирання апаратури. Версія Boxer ELRS має потужність 1 Ват.  У комплекті йде зручний кейс.

В цій статті порівнюємо дві попередні моделі.

Який пульт керування обрати?

Radiomaster TX 16S - це велика апаратура з великим кольоровим дисплеєм, який ідеально підходить для зручного перегляду телеметрії та можливого виведення на екран карт з місцезнаходженням БПЛА. Такий пристрій більш зручний для використання з літаками або крилами. Наявність встановленого JR Micro - це плюс. Є багато тумблерів, кнопок і слайдерів, які можуть бути зайвими для дронів, але стануть корисними для літаків або крил. Існує багато версій, проте рекомендується вибирати стандартну.

Який пульт керування обрати?

Radiomaster Pocket - бюджетний пульт, має маленькі, проте зручні стіки. Верхні двопозиційні кнопки іноді можуть трохи підклинювати. В усьому іншому апаратура відмінна, хоча і поступається потужністю “старшим братам”.

TBS (Team Black Sheep)

Який пульт керування обрати?

TBS Tango 2 - компактна апаратура з дальнодійним модулем. Досить унікальна апаратура з вбудованим Crossfire. Інколи виникають проблеми з прошивкою, які можна вирішити перепрошивкою. Пульт форм-фактору геймпад, компактний та простий. Відмінно підходить для FPV дронів, хоча і не має вбудованого JR модуля, його доводиться шукати та докуповувати окремо. Також обмежена кількість перемикачів, кнопок і відсутність потенціометрів та слайдерів. Загалом, ця модель досить непогана. Більш детально про модель в цьому огляді.

Який пульт керування обрати?

TBS MAMBO - це повноцінна апаратура управління від TBS, яка базується на популярній моделі TBS Tango 2. Одним із визначних переваг цієї моделі є її компактні розміри, при цьому вона забезпечує доступ до повного функціоналу. Іншими словами, це компактна, але повнорозмірна апаратура з великою дальністю дії.
Має вбудований Tracer. До недоліків можна віднести проблеми зі стіками. Інколи вони можуть розкалібровуватись.

Подiлитись

Товари, про які йдеться в статті

3 300 грн
4 500 грн
22 відгука
6 780 грн
8 200 грн
22 відгука
11 980 грн
13 200 грн
21 відгук
8 740 грн
10 060 грн
1 відгук
4 980 грн
5 570 грн
35 відгуків
5 550 грн
2 відгука
2 420 грн
4 відгука
3 420 грн
3 450 грн
11 480 грн
12 620 грн
19 відгуків
11 600 грн
12 500 грн
8 відгуків
6 810 грн
8 500 грн
3 740 грн
3 960 грн
4 відгука

Відгуки та питання

Відгуки та питання

Останні статті

з розділу Апаратура управління

Повідомимо про розпродажі і акції.
Самі пишемо статті та складаємо огляди про ваше хобі.
Тільки потрібна і цікава інформація. Чи не частіше одного разу на тиждень
To top To top